UŻYTECZNE APLIKACJE na KOMPUTERACH UCZNIOWSKICH w sali 112 ZSO 6

Na pulpitach komputerów uczniowskich w sali komputerowej nr 112 założone zostały foldery o nazwie: INFORMATYKA - nie kasować.
Docelowo dostępne będą tam dla uczniów bezpłatne dla użycia oraz wyjątkowo UŻYTECZNE aplikacje w wersji portable (to znaczy takie, których nie trzeba instalować w systemie i można je uruchomić nawet  z dowolnego nośnika).

Obecnie dla wszystkich jest tam dostępny EDYTOR GRAFIKI (photofiltre) oraz plik z archiwum zip całego programu do skopiowania sobie lub przesłania do siebie mechanizmami sieciowymi (messenger, dysk sieciowy, mail itp).Napraw swoje konto na Facebooku.

extra_toc

Facebook po przesłuchaniu jego właściciela przed Kongresową i Senacką Komisją w USA w związku aferą Cambidge Analytica  podjął, zgodnie z obietnicami, akcję porządkowania ustawień możliwości dysponowania swoimi własnymi danymi jakie umieścilismy w serwisach Facebooka. 

Co kilka dni użytkownicy Facebooka powiadamiani są o kolejnych, często nowych możliwościach uporządkowania zakresu dostępności danych powierzonych Facebookowi. 

NIE NALEZY LEKCEWAŻYĆ TYCH ALERTÓW i zadać sobie trudu aby zadbać o swoje i swoich znajomych bezpieczeństwo sieciowe.

 

 

W dniu dzisiejszym (24 kwietnia 2018 r.) pokazał się kolejny alert facebooka. 

 

 

 Kilka dni temu Facebook włączył możliwość weryfikacji zgody na korzystanie danych powierzonych Facebookowi przez nas samych klikających bezrefleksyjnie i bezmyslnie na deklarację udostepniania swoich  danych włascicielom uruchamianych aplikacji facebookowych, wszelkiego rodzaju ankiet na facebooku lub logowaniem się za pomocą Facebooku do różnych innych serwisów. 

Niezbędne dla każdego nowe informacje związane ze wszystkiomi nowymi możliwościami zabezpieczenia siebie samego w świecie cyfrowym zostają przedstawione na lekcjach informatyki w naszych szkołach. Dla pozostałych osób w przeciągu najbliższego tygodnia zostaną opublikowane szczegółowe wyjaśnienia i instrukcje w naszym szkolnym serwisie e-KOMPETENCJI.

 

 

 

 

 

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by Age Themes