UŻYTECZNE APLIKACJE na KOMPUTERACH UCZNIOWSKICH w sali 112 ZSO 6

Na pulpitach komputerów uczniowskich w sali komputerowej nr 112 założone zostały foldery o nazwie: INFORMATYKA - nie kasować.
Docelowo dostępne będą tam dla uczniów bezpłatne dla użycia oraz wyjątkowo UŻYTECZNE aplikacje w wersji portable (to znaczy takie, których nie trzeba instalować w systemie i można je uruchomić nawet  z dowolnego nośnika).

Obecnie dla wszystkich jest tam dostępny EDYTOR GRAFIKI (photofiltre) oraz plik z archiwum zip całego programu do skopiowania sobie lub przesłania do siebie mechanizmami sieciowymi (messenger, dysk sieciowy, mail itp).Wsparcie dla kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli ZSO nr 6

extra_toc

Niniejszy serwis jest autorskim wsparciem i systemem pomocy w zakresie kompetencji cyfrowych przydatnych nie tylko w edukacji ale w każdej formie kreatywnej aktywności. Prowadzony jest przez nauczyciela informatyki w naszej szkole w domenie vilogdansk.eu, która zgodnie z regulamin serwisów informacyjnych naszej szkoły jest przeznaczona na serwisy naszej szkolnej społeczności. (adres: vilogdansk.pl jest zarezerwowany dla oficjalnego serwisu szkoły).

   Serwis jest uzupełniany na bieżąco i zgromadzi wszystkie rozproszone dotychczas w innych miejscach sieci  materiały pomocnicze udostępniane uczniom i nauczycielom przez autora w latach 2007-2017.  

Zapiski tego serwisu mają ne celu uzupełnienie luki edukacyjnej w zakresie cyfrowych kompetencji. Tempo zmian technologicznych jest tak szybkie, że każda statyczna forma edukacji informatycznej jest w stosunku do niej bezsilna. W zakresie celów dydaktycznych edukacji cyfrowej i medialnej wszyscy jesteśmy skazani na stałe dynamiczne uczenie sie przez całe życie.

Szczęśliwie wszystkie nowe urządzenia i narzędzia sieciowe oraz komunikacyjne sa wyjątkowo intuicyjne i łatwe w obsłudze. Wszyscy bardo szybko opanowują umiejętności czynności jakie wykonują codziennie. Nader jednak często nie wiemy, że w zasięgu ręki mamy nieznane nam jeszcze narzędzia , jakie w sposób znaazny ułatwiły by nam działanie.

We współczesnym swiecie dominacji internetu i urądzeń mobilnych pewien zasób kompetencji cyfrowtcg to ni tylko form ułatwiania sobie życia, ale nadzwuczaj ważne kompetencje ochrony swojego bezpieczeństwa oraz tożsamości sieciowej.   

 

Postaram się aby serwis ten mógł pełnić pewną rolę supportu (pomocy) dla naszych nauczycieli, uczniów i rodziców w zakresie optymalnego wykorzystywania cyfowych narzędzi mobilnych, sieciowych i multimedialnych. Dlatego serwis zawiera równiez formularz takiej pomocy z możliwością zapytania jak rozwiązać dany problem.     

Serwis będzie korzystał w dużej mierze ze zbiorowego doświadczenia i wiedzy ogólnopolskiej grupy  NAUCZYCIELI EDUZMENIACZY (superbelrzy.edu.pl ) do jakiej należy autor serwisu oraz innych sieciowych grup roboczych (np. Innovative Educator)

W latach 2007-2011 w naszej szkole działał (wygaszony obecnie) sieciowy system wsparcia nauczania infomatyki e-zeszyt.vilogdansk.eu. Ten system pracy z uczniami został wyparty przez bardziej skuteczne metody serwisów społecznościowych. Obecny serwis ma na celu kontynuację tamtych działań w zakresie przyjaznych podpowiedzi i manuali dla coraz to nowszych użytecznych narzędzi dostępnych w sieci na komputery i smartfony.
Tym samym serwis ma szansę spełniać rolę dynamicznego systemu pomocy dla nauczania informatyki w szkole. Serwis wykorzystuje równiez materiały autora z prowadzonej w sieci w latach 2015-2017 Akademii Młodego Dziennikarza. Serwis ten został przejęty w maju 2018 r, przez Miesięcznik Społeczno-Kulturalny MUTUUS, hdzie będzie konynuowany na szerszą skalę w formie: Akademii e-kompetencji jaka zostanie uruchomiona przy miesięczniku MUTUUS (mutuus.eu) w miesiącach letnich wakacji 2018 r.

Znalezione obrazy dla zapytania akademia młodego dziennikarzaZnalezione obrazy dla zapytania mutuus

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA - dzien po dniu będzie przybywało nowych materiałów.

 

 

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by Age Themes