UŻYTECZNE APLIKACJE na KOMPUTERACH UCZNIOWSKICH w sali 112 ZSO 6

Na pulpitach komputerów uczniowskich w sali komputerowej nr 112 założone zostały foldery o nazwie: INFORMATYKA - nie kasować.
Docelowo dostępne będą tam dla uczniów bezpłatne dla użycia oraz wyjątkowo UŻYTECZNE aplikacje w wersji portable (to znaczy takie, których nie trzeba instalować w systemie i można je uruchomić nawet  z dowolnego nośnika).

Obecnie dla wszystkich jest tam dostępny EDYTOR GRAFIKI (photofiltre) oraz plik z archiwum zip całego programu do skopiowania sobie lub przesłania do siebie mechanizmami sieciowymi (messenger, dysk sieciowy, mail itp).Wsparcie dla kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli ZSO nr 6

extra_toc

Niniejszy serwis jest autorskim wsparciem i systemem pomocy w zakresie kompetencji cyfrowych przydatnych nie tylko w edukacji ale w każdej formie kreatywnej aktywności. Prowadzony jest przez nauczyciela informatyki w naszej szkole w domenie vilogdansk.eu, która zgodnie z regulamin serwisów informacyjnych naszej szkoły jest przeznaczona na serwisy naszej szkolnej społeczności. (adres: vilogdansk.pl jest zarezerwowany dla oficjalnego serwisu szkoły).

   Serwis został uruchomiony w pierwszym tygodniu września 2017 i zgromadzi wszystkie rozproszone dotychczas w innych miejscach sieci  materiały pomocnicze udostępniane uczniom i nauczycielom przez autora w latach 2007-2017.  
Najważniejsze z archiwalnych informacji pokażą się w serwisie już w przeciągu kilku najbliższych dni.

Postaram się aby serwis ten mógł pełnić pewną rolę supportu (pomocy) dla naszych nauczycieli, uczniów i rodziców w zakresie optymalnego wykorzystywania cyfowych narzędzi mobilnych, sieciowych i multimedialnych. Dlatego serwis zawiera równiez formularz takiej pomocy z możliwością zapytania jak rozwiązać dany problem.     

Zdjęcie użytkownika Lisa Nielsen.Serwis będzie korzystał w dużej mierze ze zbiorowego doświadczenia i wiedzy ogólnopolskiej grupy  NAUCZYCIELI EDUZMENIACZY (superbelrzy.edu.pl ) do jakiej należy autor serwisu oraz innych sieciowych grup roboczych (np. Innovative Educator)

W latach 2007-2011 w naszej szkole działał (wygaszony obecnie) sieciowy system wsparcia nauczania infomatyki e-zeszyt.vilogdansk.eu. Ten system pracy z uczniami został wyparty przez bardziej skuteczne metody serwisów społecznościowych. Obecny serwis ma na celu kontynuację tamtych działań w zakresie przyjaznych podpowiedzi i manuali dla coraz to nowszych użytecznych narzędzi dostępnych w sieci na komputery i smartfony.
Tym samym serwis ma szansę spełniać rolę dynamicznego systemu pomocy dla nauczania informatyki w szkole.

ZAPRASZAMY NIEBAWEM - dzien po dniu będzie przybywało nowych materiałów.

 

 

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by Age Themes